ONLİNE – TELEFONLA PSİKOLOJİK DESTEK

Online Psikolog - Online Psikolojik Destek - Telefonla Psikolog

Tüm dünyada uzun süredir kullanılmasına rağmen ülkemizde hala yeni olan fakat gün geçtikçe örneklerine sıkça rastlanılan online psikolojik destek – online psikolog hizmeti terapi almak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Online psikolojik destek – online psikolog , terapistin internet veya telefonla bireylere psikolojik destek iletmesi sürecidir. Bu amaçla ‘facetime’ ‘whatsapp’ ‘hangout’ ‘facebook messenger’ gibi görüntülü konuşma platformları veya ‘telefon’ tercih edilebilmektedir.

Online psikolojik destek – online psikolog hizmetinin birçok avantajı insanları bu alana yönlendirmektedir. Telefonla psikolojik danışma hizmeti veya online psikolog chat olarak da adlandırabileceğimiz bu uygulamanın tercih sebeplerinden bazıları şunlardır:

  • Kişinin bulunduğu yerde psikolojik yardım alabileceği ya da almak isteyeceği birisinin bulunmaması
  • Sosyal yaşam veya iş yaşamındaki yoğunluk sebebiyle kısıtlı zamanın olması
  • Evden çıkmaya engel olabilecek fiziksel rahatsızlıkların bulunması
  • Bireyin dışarı çıkmasına engel olabilecek agorafobi, sosyal fobi gibi durumlarda
  • Psikolojik destek hizmeti aldığının duyulmasını tercih etmeyen kişiler için
  • Cinsel terapi gibi kimi zaman yüz yüze konuşulmaktan çekinilen konularda
  • Trafik gibi çevresel etkilerden bağımsız olarak evinizin rahatlığında veya dilediğiniz herhangi bir yerde bir bilgisayar, tablet veya telefon sayesinde sanal psikolog yardımını alabilirsiniz. Üstelik online psikolojik destek yüz yüze gerçekleştirilen terapilerden çoğunlukla daha makul bir fiyata yapılmaktadır. Bu da kısıtlı bir bütçeye sahip olan kişiler için önemli bir noktadır.

Online telefonla psikolojik destek için danışan ile uzmanda (psikolog, psikolojik danışman, psikoterapist, cinsel terapist) kimi zaman sadece telefon, kimi zamansa bilgisayar, internet bağlantısı ve kulaklık olması yeterlidir. Bu tamamen görüntülü mü yoksa yalnızca telefonla mı psikolojik destek almak istediğinize göre değişmektedir.

 

Kendisini online psikolog olarak tanıtan kişilere nasıl güvenilir ve online psikolojik destek alırken nelere dikkat edilmelidir?


Online danışma almaya karar vermiş fakat kafası karışık olan online psikolog soru sorma hakkında tereddütleri bulunanlar için bu kısım önemlidir. Psikolog, psikolojik danışman ya da psikiyatrist olmadığı halde kendisini bu şekilde tanıtıp insanları kandırmaya çalışan kötü niyetli insanlar bir çok yerde bulunmaktadır. Bilhassa internet ortamında sıkça rastladığımız bu tip insanlardan korunmak için öncelikle yardım alacağınız uzmanın, kendisinin bir ruh sağlığı uzmanı olup olmadığını kanıtlaması yani kimlik doğrulaması gereklidir.

Bu noktada almış olduğu lisans eğitimine dikkat etmelisiniz. Terapi ücreti, ödememenin hangi yolla gerçekleştirileceği, seans süreleri gibi detayların önceden belirlenmiş olması önemlidir. Gerçekleştirilecek online psikolojik destek hizmetinin görüntülü konuşma mı yoksa sadece telefon konuşması olarak mı devam ettirileceği yine uzmanla birlikte kararlaştırılmalıdır. Yüz yüze terapi sürecindeki bütün etik kurallar burada da geçerlidir. Destek alacağınız uzmanın ne kadar zamandır bu alanda çalıştığını ve online hizmet verdiğini öğrenmeniz de size karar vermede kolaylık sağlayacaktır.


Online – Telefonla Psikolojik Destek Uygulanabilen Terapiler Nelerdir?

EMDR Terapisi, Bilişsel Davranışcı Terapi ve Cinsel Terapi ile acil müdahale gerektirmeyen ve ilaç kullanımı
gerektirmeyen tüm psikolojik sorunlar ve cinsel sorunlar online terapi ile çalışılabilmektedir.

Gelişen teknolojiyle birlikte psikolojik sorunların çözümünde de alternatif yollar bulunmakta ve etkili sonuçlar alınmaktadır. Optimum Psikoloji Konya olarak verdiğimiz hizmetlerden birisi de online psikolojik destek hizmetidir.

ONLİNE - TELEFONLA PSİKOLOJİK DESTEK UZMANLARIMIZ

Fatih UĞUR
Fatih UĞUR

Psikolojik Danışman - EMDR Terapisti - Cinsel Terapist

Hakan TOKGÖZ
Hakan Tokgöz

Klinik Psikolog - EMDR Terapisti - Cinsel Terapist

DANIŞAN YORUMLARI

Optimum Psikoloji – Psikolojik Danışma ve Cinsel Terapi Merkezi
Konya – Karaman – Aksaray – İzmir – Antalya – İstanbul – Ankara ve Tüm Türkiye için,

Online – Telefonla veya İnternet üzerinden | Psikolog – Psikolojik Danışman – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist Desteği 
Konya Psikolog – Psikolojik Danışman – EMDR Terapisti Desteği

 
%d blogcu bunu beğendi: