Fatih UĞUR

Fatih UĞUR

Psikolojik Danışman - EMDR Terapisti - Cinsel Terapist

Fatih UĞUR - EMDR Terapisti - Cinsel Terapist
Fatih UĞUR – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist

Fatih UĞUR (Psikolojik Danışman-EMDR Terapisti-Cinsel Terapist), lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimine ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında halen devam etmektedir. Konya’ da Psikolojik Danışman – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist olarak çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Genç, Yetişkin ve Çift Terapileri ve Cinsel Terapi alanlarında yoğun olarak çalışmaktadır. Vajinismus, Disparoni, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, Depresyon, Panik Atak ve Kaygı Bozuklukları, Fobiler (korkular) , Sosyal Fobi, OKB ve ilişki sorunları en sık çalıştığı sorun alanları olmakla birlikte; tüm psikolojik sorunlar ve cinsel sorunlar üzerine çalışmaktadır.

Fatih UĞUR’ un Almış Olduğu Eğitimler:

  • Tüm psikolojik sorunların geçmişteki bir ya da birden fazla travmatik anıdan kaynaklandığı gerçeğinden yola çıkarak, Davranış Bilimleri Enstitüsü’ nden EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi aldı. EMDR Terapisi hakkında daha detaylı bilgi için, EMDR Terapisi sayfamızı okumanızı öneririz.
  • Cinsel sorunların evliliklerde ve ilişkilerde ortaya çıkardığı problemlerin çok derin ve çok da yaygın olması nedeniyle; Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.  Buna ek olarak çift terapisi ve aile danışmanlığı eğitimleri aldı. Vajinismus Terapisi, Erken Boşalma Terapisi ve Cinsel İsteksizlik Terapisi ile ilgili ayrı eğitimler aldı. 
  • Psikolojik sorunların çözümünde çok etkili ve önemli bir teknik olduğuna inandığı için, Psikoterapi Enstitüsü Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.  
  • Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi eğitimleri aldı.

Halen alanıyla ilgili eğitimler almaya ve vermeye devam etmektedir.

2008 yılından bu yana Çocuk, Genç ve Yetişkin Terapisi, Çift Terapisi ve Cinsel Terapi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Vajinismus, Cinsel İsteksizlik, Hipnoz ile Sigara Bıraktırma, Panik Atak ve Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Erken Boşalma, İlişki sorunları ve Korkular (fobiler) başta olmak üzere Tüm Psikolojik Sorunlar ve Tüm Cinsel Sorunlarla ilgili psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. 2014 yılından bu yana çalışmalarına Konya (Selçuklu-Karatay-Meram)’ da devam etmektedir. 

Fatih UĞUR’ un Uzmanlık Alanları:

EMDR Terapisi (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
Bireysel Psikolojik Danışmanlık
Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlık
Çift ve Aile Terapisi
Cinsel Terapi (Vajinismus, Erken Boşalma,, Cinsel İsteksizlik, İktidarsızlık)

Fati UĞUR’ a Ait Sertifikalardan Bazıları: