KONYA PSİKOLOG ÜCRETLERİ

Konya Psikolog Ücretleri - Konya Psikolog Fiyatları - Konya Psikolojik Danışman Ücretleri

Psikolog/Psikolojik Danışman desteği almak isteyen kişilerin Konya psikolog ücretleri olarak yaptığı aramalarda sabit bir ücret bilgisine ulaşmak çok mümkün olmamaktadır. Konya psikolog fiyatlarını ve psikolojik danışman fiyatlarını kıyaslarken birçok kriteri göz önünde bulundurmak gerekir ki ancak bu şekilde doğru bir değerlendirme gerçekleşir.

Konya psikolog ücretleri ; verilen hizmetlerin kalitesine, uzmanların aldığı eğitimlere, bulunduğu şehre, danışanlarının yoğunluğuna, uzmanın deneyimlerine vs. göre farklılaşmaktadır. Bu değişkenler önemli belirleyicilerdir. Konya özel psikolog alanında çalışan bir uzmanın bunların dışında da ofisinin kirası ve giderleri gibi değişik harcamalar yapması gerekmektedir. Konya psikolojik danışma ücretleri hakkında sonuca varmadan önce bu detayları göz önünde bulundurmak çok önemlidir.

Konya psikolog ücretleri konusuna açıklık getirirken şunu da belirtmemiz gerekir ki bir psikolog ve psikolojik danışman, danışanıyla seans yaptıktan sonra işi bitmemektedir. Seans sonrasında uzmanın, danışanıyla ve onun sorunlarıyla ilgili analizleri devam etmektedir. Yani sadece seansla sınırlı kalmamakta, daha iyi sonuçlara ulaşabilmek için devamında da çalışmalar yapabilmektedir.

Konya Psikolog Ücretleri Birçok Kritere Göre Değişebiliyor!

Konya psikolojik danışman ve psikolog alanında çalışan uzmanların seans ücretlerinin 100 ile 300 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Ortalama seans süresi ise 50-60 dakikadır. Psikolog seans fiyatları görüşmenin online veya yüz yüze olması gibi durumlarda da değişkenlik gösterebilir. Yüz yüze psikolojik danışma ücretlerini yüksek bulan kişiler alternatif olarak online psikolojik danışmayı da düşünebilirler. Online psikolojik danışma ücretleri ise yüz yüze yapılan görüşmelere kıyasla çoğunlukla daha uygundur. 

Terapi ücretleri söz konusu olduğunda danışanlar genellikle terapilerinin ne kadar süreceğini de öğrenmek isterler. Psikolojik problemlerde kesin süreler belirtmek mümkün değildir. Süreç kişiye ve sorununa göre değişkenlik gösterir.

Konyanın En İyi Psikoloğu, En İyi Psikolojik Danışmanı ve Konyanın En İyi Cinsel Terapisti Kim?

Konya psikolog ücretlerini değerlendirirken karar sürecimizi etkileyen en önemli etken de hangi psikoloğun ‘iyi’ olduğudur. En iyi psikolog , en iyi pedagog, en iyi cinsel terapist gibi kavramlar görecelidir ve kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu nedenle, psikolog seans ücretleri değerlendirilirken, ‘en iyi psikolog’ şeklinde yapılan aramalara göre karar vermek ve ona göre bir fiyat kalite değerlendirmesi yapmak da yanıltıcı olacaktır. 

Konyadaki en iyi psikologlar, konyanın en iyi psikoterapisti, konya psikolog tavsiyeleri gibi aramalarla psikolojik yardım süreçlerine karar vermek yanıltıcı olabilir. Psikolojik danışma alacağınız uzmanın her şeyden önce yanında kendinizi iyi hissedebileceğiniz, sizi anladığına kanaat getirdiğiniz birisi olması çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken uzmanın popüler olması, ünlü psikolog olması değildir. Almış olduğu eğitimler, kendi alanında ne gibi çalışmalar yaptığı, kendini ne kadar yenileyebildiği ve geliştirebildiği, uygulamalarında bilgilerini ne kadar doğru kullanabildiğidir. Psikolojik danışma yaklaşımlarına ve etik kurallara gösterdiği özene de mutlaka dikkat ediniz.

 

Optimum Psikoloji – Psikolojik Danışma Merkezi
Konya Psikolojik Danışman Desteği – Konya EMDR

No comments yet.

Bir Cevap Yazın

 
%d blogcu bunu beğendi: