CİNSEL TERAPİ KONYA

Cinsellik konusu toplumumuzda çoğunlukla insanların üzerinde konuşmaktan, soru sormaktan çekindiği bir konudur. Cinsel Terapi Konya alanında destek için yapılan başvurular göstermiştir ki, insanların yeterli ve doğru olmayan bazı bilgilendirmelere maruz kalması ileride cinsel sorunlara sebep olabilmektedir. Bireylerin sorun yaşadığı mahrem konularda konuşması kolay değildir çoğu zaman ve böyle olması da normal bir durumdur. Danışanın terapistine güvenmesi ve sorunlarını rahatlıkla anlatabilmesi problemlerin çözümünü de kolaylaştıracaktır. Danışanın rahat olması ise oluşturulan güven ortamıyla mümkündür. Tüm danışmalarda olduğu gibi cinsel terapide de gizliliğe özel önem verilmekte ve esas tutulmaktadır.

Cinsel Terapi Konya alanında Konya terapi merkezimizde, uzmanlar tarafından kişilerin yaşamındaki, aile ve evlilik hayatındaki sorunlar ve önemli noktalar yoğun olarak değerlendirilmekte ve çalışılmaktadır.

Cinsel Terapi Konya konusunda merak edilen bir diğer nokta cinsel terapinin nasıl uygulandığıdır. Cinsel Terapi kimi zaman bireysel kimi zaman eşle birlikte katılımın olduğu, terapist tarafından fiziksel müdahale gerektirmeksizin, cinsel problemler, cinsel hayat, duygular gibi konuların işlendiği ve ele alındığı bir terapidir. Öncelikle danışanın geçmişten bu zamana cinsel öyküsü detaylı olarak dinlenilir. Cinsellikle ilgili bilgileri, cinsel deneyimleri vb. konularda bilgi alınır. Cinsel terapi genel olarak cinsel terapi eğitimli bir psikolog, psikolojik danışman ya da psikiyatrist tarafından uygulanır. Cinsel terapi sonucunda birçok problem kısa zaman içerisinde kesin olarak çözümlenebilmektedir.

Oluşturulan güven ortamı içerisinde danışana probleminin kökeniyle ilgili farkındalık ve iç görü kazandırmak cinsel terapide öncelikli konulardandır. Devam eden süreçte ise danışanın problemine göre ev ödevleri, egzersizler verilir. Bu ödevler dokunma, nefes, gevşeme ya da duyusal egzersizler vb. olmaktadır. Buna ek olarak yine fiziksel temas gerektirmeyen değişik yöntemler de uygulanabilir. Cinsel terapinin başarısı ise bireyin ya da çiftlerin terapist tarafından verilen ödevleri uygulamasına ve terapi sürecindeki işbirliğine bağlıdır.

CİNSEL TERAPİ KONULARI NELERDİR?

Cinsel terapide sıkça karşılaşılan ve ele alınan konular genellikle vajinismus, orgazm bozukluğu, cinsel isteksizlik, sertleşme bozukluğu, cinsel uyarılma bozukluğu, erken boşalma vb. dir.

Konya vajinismus alanında psikolojik destek almak için gerçekleşen başvurular cinsel terapi konuları arasında en sık karşılaşılanlardandır. Vajinismus, kadınların cinsel sorunlarından birisidir. VAJİNİSMUS TERAPİSİ yazımız ile detaylı olarak anlattığımız bu sorunda kadınlar cinsel birleşme sırasında yoğun bir biçimde kasılır, korkar ve cinsel birleşme engellenir. Cinsel organdaki kasılmalar bedende de değişik şekillerde kendini göstermektedir. Vajinismus kesin olarak tedavi edilebilen bir sorundur. Cinsel terapi ile vajinismusun kesin ve kalıcı olarak çözümü sağlanmaktadır.

Ülkemizde birçok cinsel problemin ortaya çıkmasında yeterli cinsel eğitimin olmaması, cinsellikle alakalı doğru olmayan inançlar, bireylerin yetiştirilme tarzı gibi faktörlerin etkisi çok büyüktür. Bahsettiğimiz bu nedenlerle ortaya çıkan cinsel problemler kısa süre içerisinde çözülmektedir.

Terapi almak için başvuranların Konya psikolog fiyatlarını da araştırdıkları görülmektedir. Bu noktada destek alacağınız uzmana karar verirken öncelikle uzmanın almış olduğu eğitimlere, deneyimlerine ve hakkında yapılan yorumlara dikkat etmenizi öneririz. Birçok etkenden ötürü uzmanların seans ücretleri de farklılık göstermektedir.

Konyada aile terapisti veya cinsel terapist arayanlara sorunlarını fark ettikleri anda süreci uzatmadan bir uzmandan destek almalarını öneririz. Alınacak destek sayesinde sorunların çözümüyle birlikte ilişkilerin ve evliliklerin de zarar görmesinin önüne geçilecektir. Cinsel problemler tüm psikolojik sorunlar içerisinde kesin bir biçimde veya büyük oranda çözülebilen bir alandır.

 

Optimum Psikoloji – Psikolojik Danışma ve Cinsel Terapi Merkezi
Konya Psikolog – Psikolojik Danışman – EMDR Terapisti Desteği

 
%d blogcu bunu beğendi: